Kroměříž - Info region & Kroměřížské noviny. Informační server okresu Kroměříž. Zde naleznete veškeré důležité informace z regionu Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem, Morkovice a přilehlých obcí. Přehled firem, služeb, slevy, výprodeje a nabídky práce na okrese Kroměříž. Soukromá inzerce, informace o kulturních a sportovních akcích na okrese Kroměříž.
  > > >   nejnovější události z regionu - kroměřížský deník
Kroměřížský deník
Kroměřížsko – Dárky za dobré vysvědčení mají smysl, měly by být ale přiměřené: takový je názor rodičů na Kroměřížsku. Letos prý v obchodech s hračkami nejvíc „frčí" stavebnice lego.

Zlínský kraj - Barborka Divná ze Zlína neměla ani rok, když jí zjistili, že má epilepsii. „Byla to pro nás hrozná rána. Prošli jsme si peklem," vzpomíná pětatřicetiletá Nikola Divná ze Zlína. Její dcera musela prodělat magnetickou rezonanci, EEG, uspávali ji, pak ji napíchávali neúspěšně do hlavičky asi přes půl hodiny, popisuje jedny z nejhorších okamžiků matka.

Region - Nezapomeňte si v úterý 28. června koupit regionální Deník. Uvnitř najdete speciální přílohu plnou inspirativních žen střední Moravy.

Velké Karlovice - Letní horka dávají tělu pořádně zabrat. Výborným způsobem, jak se osvěžit a současně doplnit potřebné vitamíny, jsou takzvané smoothies – neboli koktejly z čerstvého ovoce a zeleniny. V tomto letním období se přímo nabízí využít veškeré dostupné dary přírody – zahrady i sady plodí „jako o život" a také na trzích se nyní dá nakoupit spousta čerstvého, voňavého a chutného ovoce i zeleniny.

Kroměříž - Slavného kroměřížského rodáka Miloše Macourka, jeho život a dílo připomíná od úterka výstava v Muzeu Kroměřížska. Scenáristu a autora mnoha dnes už kultovních děl spojuje i jeho tvorba s nedávno zesnulým výtvarníkem Adolfem Bornem, například barevné kresby z filmů Mach a Šebestová a Opice Žofka.

Holešov – I děti s rodinami si užili Bikemaraton Drásal: V rámci seriálu Kolo pro život pořádali seriál dětských závodů Junior Trophy. Poprvé navštívila areál holešovského zámku při této události například Lenka Tachovská z Bystřice pod Hostýnem.

Zdounky – Historická ruční stříkačka, jednašedesát let starý motoráček, ale také nová hasičská technika: nejen to bylo k vidění v rámci sobotních oslav sto čtyřiceti let Sboru dobrovolných hasičů Zdounky.

Kroměříž – Prodělal těžkou mozkovou mrtvici, nevěřili, že se bude hýbat, přesto dnes šestatřicetiletý hudebník Oldřich Vožda nejenže chodí, ale dokonce opět usedl za bubny. Jeho sen se ovšem kvůli nešťastné chvilce změnil: přesto zůstal věrný muzice, chtěl by mít svůj pořad a sen si krok po kroku plní. ´

Znáte místo, kde dobré pití teče proudem a po jídle se můžete utlouct? Kde se dá skvěle vykoupat a kde mají prostě to nejlepší letní kino v širokém okolí? Ať už tam točí nejlepší zmrzlinu či pivo, nebo nabízejí nejlepší zážitky, dáme vám o tom vědět.

Morkovice-Slížany – Pletení a prodej košíků, ale také ukázky řemeslných prací či vystoupení historického šermu čeká v sobotu 25.6. na návštěvníky Morkovských hodů.

11.07.2011 13:50

Neplatila elektřinu, nyní jí hrozí až pět let vězení
V předešlých dnech zahájil komisař Oddělení hospodářské kriminality v Kroměříži trestní stíhání proti devětačtyřicetileté ženě ze Zdounek, která se dopustila trestného činu podvodu.

15.02.2010 15:23

Duševně nemocný muž položil hlavu na koleje přímo před vlak. Zázrakem přežil
Hlavu na koleje nedaleko vlakového nádraží v Kroměříži položil v pondělí odpoledne pacient místní psychiatrické léčebny. Policejní mluvčí Barbora Balášová agentuře Mediafax řekla, že muž srážku s vlakem přežil.

10.12.2009 08:14

Okradla osmasedmdesátiletou stařenku
Včera v dopoledních hodinách byla okradena osmasedmdesátiletá žena z Kroměřížska. Bohužel doplatila na svou důvěřivost. Navštívila ji neznámá osoba a tvrdila jí, že vyhrála. Majitelka ji tedy pustila dovnitř domu. Chvilková nepozornost osmasedmdesátileté ženy stačila na to, aby si zlodějka odnesla finanční hotovost, celkem 7 tisíc korun.

26.11.2009 15:55

Vloupal se do optiky
Během noci z pondělí na úterý se prozatím neznámý pachatel vloupal do oční optiky v Kroměříži.